UA | RU
Instagram Facebook YouTubeФурнітура

Якщо говорити про загальне поняття фурнітури - це допоміжні матеріали, якщо ж говорити про це в контексті металопластикових виробів, - тут мова йде про різноманітні набори ручок і петель, за допомогою яких людина закриває / відкриває вікно або двері. Також є й більш складні механізми, що використовуються, наприклад, в промислових або громадських будівлях, де часто можна зустріти вікна, розташовані високо від підлоги, для відкриття яких і застосовуються ці додаткові механізми. Але з розвитком технологічних віконних систем фурнітура отримала принципово нові ролі і функції. Зараз до віконної фурнітури відносять складні механізми і їх сукупність, зокрема петлі, кронштейни, тяги, з'єднувальні елементи і ін. Всі ці деталі забезпечують відкриття і закриття вікон в різних режимах для забезпечення різного ступеня провітрювання. До основних режимів можна віднести нахил вікна для провітрювання і поворот для миття скла, при цьому управління здійснюється однією ручкою. Не встановлюють фурнітуру в глухих вікнах.

Крім відкривання і закривання, фурнітура може виконувати й інші функції, які залежать від комплектації і призначення. Зокрема є моделі, які оснащені різними режимами мікропровітрювання. Також досить популярна комплектація виробів - захист від зломів і небажаних відмикань дітьми. Також асортимент представлений безліччю пристроїв для вхідних, міжкімнатних і балконних дверей.

Трохи про світлопрозорі огородження. Їх основна функція - забезпечення освітлення приміщень природним світлом. У разі забрудненості та запилення скла, що неминуче рано чи пізно, виникає часткова втрата світлопрозорості, яка супроводжується дискомфортними відчуттями. Для того, щоб цього уникнути, необхідно регулярно очищати скло, що дуже легко здійснити завдяки якісній та «розумній» фурнітурі.

Ще одна проблема, яку можна вирішити за допомогою надійної фурнітури - це безпека жителів перших поверхів і приватних будинків. Раніше це успішно вирішувалося за допомогою встановлення віконних решіток, але, погодьтеся, це дуже не естетично виглядає, особливо коли дивишся з цього вікна і відчуваєш себе ув'язненим. У Німеччині цю проблему вирішують за допомогою вдосконалення технологій і спеціальних систем протизломної фурнітури